top of page

EĞİTİM FELSEFEMİZ

Özel Koru Anadolu Lisesi'nde önceliğimiz, her öğrencimizin kendi geleceğine yön verebilmesini sağlamaktır. Okulumuzda İngilizce, Almanca , Fransızca olmak üzere 3 dil eğitimi veriyoruz.

Bir "yaşam merkezi" olan lisemizde, öğrencilerimiz bilgiye ulaşarak ve öğrendiklerini paylaşarak hem kolektif olarak zenginleşiyor hem de hayallerini gerçekleştirme imkânı buluyorlar. Akademik, sosyal, ulusal ve uluslararası alanlarda pek çok projeye ve etkinliğe aktif olarak katılıyor, kısacası yaparak ve yaşayarak öğreniyorlar.

Lisede sahip oldukları geniş faaliyet imkânları, öğrencilerimizi inisiyatif almaya, toplum odaklı düşünmeye ve davranmaya, hayal kurmaya ve hayalleri için çalışmaya teşvik ediyor. Öğrencilerimiz tercihlerinin netleşmeye başladığı bu dönemde, belli bir amaç doğrultusunda hareket ederken hata yapmayı yeniden denemek için bir fırsat olarak görmeyi öğreniyorlar. 

Projeler, saha çalışmaları ve konferans katılımları ile desteklediğimiz eğitim programımız, öğrencilerimizin en az iki yabancı dil öğrenmelerine olanak sağlıyor.

 Kültürlerarası iletişim ve etkileşime açık öğrencilerimiz, yaşamlarını tabularla sınırlandırmadan fütürist bir bakış açısıyla kendi geleceklerini tasarlıyorlar. 

Anadolu Lisesi Öğrencimiz

* Bilimsel veriye nasıl ulaşacağını ve onu nasıl değerlendireceğini bilir.

* Toplumsal değerlerini yok saymayan bir dünya vatandaşıdır. 

* Kültürlerarası iletişimde kendini iki yabancı dilde rahatlıkla ifade eder.

*Başarı için bazen risk almak gerektiğinin farkındadır. 

*Teknolojinin hayatını kontrol etmesine izin vermez. 

* Gelecek üzerine kafa yoran bir fütüristtir.

* Teslimiyetçi değildir, inandığını savunmaktan çekinmez.

* Adil olmanın öneminin bilincindedir.

* Ruhunu sanatla besler ve estetik bakış açısı geliştirir.

WhatsApp Image 2019-12-06 at 15.47.28(2)
bottom of page