top of page

KAMPÜS YAŞAMI

 

Bilim Merkezimiz

Eğitim çalışmalarımızın önemli bölümünü, ulusal programı esas alan, öğrencilerimizin her an sıkıntısını çektiğini söylediğimiz Fen Eğitiminde önemli bir yeri olan, ezberden uzak, araştırma ve sorgulamaya dayalı, teorik çalışmaların uygulamalarla desteklendiği bir anlayışı hedefleyen ortamlar oluşturur. Uygulamada sadece deneyle yetinmeyen, bilimsel araştırma teknikleri ve becerileri kazandırmayı, herhangi bir bilimsel konuda uluslararası kabul gören metin yazmayı, tartışma ve değerlendirmelerle Felsefe ve Bilgi Kuramı alanlarıyla bağlantı kurmayı, okul dışından gelen uzman kişilerce yapılan eğitimlerle dışa açılma ve kıyaslamayı sağlama imkânı sunuyoruz.

ÖZEL KORU OKULLARI; öğrencilere olumlu ve verimli kullanma yöntemlerinin aktarılması yoluyla, bilinçli internet kullanıcısı olma yetkinliği kazandırmanın amaçlandığı laboratuvarlarımızda, ödev ve araştırma konularıyla ilgili olarak bilgi arama, inceleme ve hazırlama yöntemleri ağırlıklı olarak verilmektedir.

chip-on-circuit-board-on-abstract-techno

Kültür Sanat Merkezimiz

Müzik derslerinde öğrenciler keman, gitar, ritim, gibi seçtikleri çeşitli enstrümanların eğitimlerini alır. Bu eğitimler enstrüman dersliklerinde yapılır.

Görsel Sanatlar Atölyesi de öğrenciler sanatı günümüz kültürüyle birleştirme, dünyaya daha estetik bir pencereden bakma, çağdaş yaşama katılma fırsatını yakalayarak sosyal yaşamda etkin biçimde var olma imkanı bulur.

painting-music-instruments.jpg

Spor Merkezimiz

 

Spor ve sağlıklı yaşam için hareket kavramlarının insanlara algılandığı birincil mekân okullar, buna bağlı olarak da Beden Eğitimi dersleridir. Okulumuzda Beden Eğitimi dersleri tamamıyla modern düşünceye uygun olarak hazırlanmış müfredat çerçevesinde, bilimsel araştırmalar ışığında, tesisler ve modern malzemeler desteğiyle uygulanan biçimiyle öğrencilerimizi kucaklamaktadır.

Okulumuzda Beden Eğitimi dersi müfredatında Basketbol, Voleybol, Hentbol, Futbol, Tenis, Jimnastik, Atletizm, Masa Tenisi, Düzen Alıştırmaları konuları yer almaktadır. Okulumuzda spor alanları olarak kapalı spor salonu, masa tenisi salonu, açık basketbol sahası ve çim futbol sahası bulunmaktadır.

soccer-ball-on-the-white-line-at-stadium

Atölyemiz

Öğrencilerimize kendi potansiyellerini göstermek, aklın sınırlarını genişletmek ve bir problem için özgün çözüm yolları bulmalarını sağlamak, düşünmenin boyutlarını öğretmek ve geliştirmek bu atölyenin ana maksatlarındandır. Zeka ve Akıl Oyunları Atölyesi düşünceyi sistematize eden bir eğitim faaliyetidir.

Bu atölyede geleceğin yöneticileri olan çocuklarımızın stratejik düşünme, mantık yürütme, problem çözme, uzamsal algı becerilerine katkı sağlanmakta, stratejik düşünme, mantık yürütme, problem çözme, uzamsal algı becerileri ile bileşenleri doğru ilişkilendirebilmek ve sonuca ulaşmak için günlük faaliyetlerinin her adımında kullanabilecekleri bir bakış açısı kazandırılmaktadır. Öğrencilerimize, bilgiyi, düşünceyi ve hayali doğru şekilde organize etmek gibi kazanımları sağlamalara imkan tanıyoruz.

grayscale-shot-glass-chessboard.jpg

Oyun Alanlarımız

Oyun oynamak, çocuğun hayatı tanımasın, kendi deneyimlerini oluşturarak oyun yoluyla öğrenmesini sağlar. Bir çocuğun hayatında oyunun tartışılmaz bir önemi vardır. Çocuk oyun oynarken duygularını ve ihtiyaçlarını ifade eder ve birçok sorununu da kendi başına çözebilme yeterliliği kazanır. Çocuklar oyun oynarken son derece doğaldır.

Çocuklar oyun oynarken, hem çevresiyle ilişki kurmayı öğrenir, hem de birey olmanın ilk adımlarını atar. Oyun oynamanın ne kadar önemli olduğunu farkında olarak çocukların yaş seviyelerine göre kategorize ettiğimiz oyun alanlarında Çocuklarımızın hayatı öğrenmelerine olanak sunuyoruz…

colorful-playground-sunrise-yard-park.jp

Destek Birimleri

Yemekhane

Çocuklarımızın okul öncesi dönemde, ilkokul, ortaokulda ve lisede sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazanabilmeleri için lezzetli yemekler sunulmaktadır. Çocuklarımıza uygun menülerimiz okulumuzun yemek komitesi tarafından belirlendikten sonra anlaşmalı Yemek Firması tarafından taze ve günlük yiyeceklerden üretilir. Hazırlanan yemek menüsü velilerle paylaşılır. Hijyen koşulları ve yemekhane hizmetlerimiz sık sık hem iç hem de dış kontrollerden geçirilmektedir.

Güvenlik 

Okulumuzda kullanılan bütün materyaller yangına karşı dirençli ve uluslararası standartlara uygundur. Okulumuzda eğitim materyalleri ve malzemeleri; kimyasal, fiziksel ve tasarımsal bakımdan çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı bir ortamda eğitim görmelerini sağlayacak niteliktedir. Kampüsümüz ve okul binamız deprem güvenliği bakımından sertifikalıdır ve doğal afetlere dayanıklılığı belgelenmiştir. Ayrıca, tesisatlar ve yangın bakımından risk teşkil edebilecek kullanım alanlarına yönelik gerekli tedbirler alınmaktadır. Yılda iki kez yangın tatbikatı yapılarak bu tehlikeye karşı hazırlığımız ve malzemelerimizin etkinliği test edilmekte, öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın bilgi ve farkındalıkları değerlendirilip geliştirilmektedir. Eğitimli personel ve okulun tüm birimlerini görüntüleyen kameralar ile okulumuzun güvenliği sağlanmaktadır.

SERVİS

Özel Koru Okulları, öğrencilerin okul servis araçlarında geçirdikleri zamanı da eğitim sürecinin bir parçası olarak değerlendirmektedir. Servis Sürücüleri, öğrenci taşımacılığı konusunda tecrübeli, mülakat yapılarak görevlendirilmiş, valilikçe verilen yetki belgesine sahip kişilerden oluşur ve personelin iletişim bilgileri velilerle paylaşılır. Emniyet kemeri uygulaması zorunlu olan Servis araçlarının hız raporları İdari İşler Birimi tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Modern%20Kitchen_edited.jpg
bottom of page