top of page
293f43a4-88bd-4fb6-9108-8d40d1a87252.jpg

Misyonumuz

 

     Özel Koru Okulları daha iyi bir dünya için araştıran, sorgulayan, bilgili ve duyarlı; kültürler arası farklılıklara karşı anlayışla yaklaşabilen saygılı bireyler yetiştirmeyi amaçlar. 

     Bu amaca uygun olarak okulumuz, öğrenenler için ilgi çekici, ulusal ve uluslararası bakış açılarını dikkate alan, disiplinler üstü sorgulamaya dayalı bir programı esas alır. 

     Okulumuz, öğrenenlerin yaşamı boyunca etkin biçimde öğrenme bilincine ulaşmış, edindiği bilgileri davranışa dönüştürerek çevresi üzerinde etki yaratan, hoşgörülü, sevecen bireyler olmasını teşvik eder.

 

Öğrencilerimize yıl içinde başarının sırrı ve yaşamın anahtarı olan sevgi duygusunu aşılamak istediğimiz, özlenen insanı onlarla geri getirmek istediğimiz tatlı bir yola girdik. Çağdaş bir eğitim anlayışı ve birbirinden değerli öğretmen arkadaşlarımızdan oluşan kadromuz ışığında Türkiye’nin geleceği olacak gençleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. Görüşümüze göre, eğitim görmüş bir kimsede ilk göze çarpan şey kafasının metotlu çalışmasıdır. Biz de bu metodu öğrencilerimize taşımak için varız.

Vizyonumuz

 

    Sunduğu eğitim-öğretimle sorgulayan, eleştirel düşünen, bilgi, beceri, davranış ve tutumları ile fark edilen bireyler yetiştirerek ülkemizin nitelikli  insan kaynağının oluşturulmasında katkısı olan uluslararası düzeyde tanınmış bir okul olmak.

Koru Okulları olarak Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği her bir hedeften sonra yeni hedeflere yelken açacağız. Düşünmek için gereken aklın eğitimini tam anlamıyla sağlayacağız.

Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

bottom of page